Oturma Grubu

123 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Göstermek Tüm

Bahçe ve balkonlarınızı, evinizin yaşam merkezi yapmaya hazır olun! Oliva Garden sitesi olarak Karadeniz’de, içerisinde birbirinden farklı ve kaliteli bahçe ve balkon oturma grupları ile güzel ve konforlu bir hayat yaşatmayı hedefliyoruz. Kalite ve sadeliği hissettirerek modernliğin ve zarafetin birleşiminden faydalanıyoruz. Ailenizle ya da sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirebilmeniz için bahçe ve balkonlarınızı daha konforlu yerlere dönüştürüyoruz.

Dikkat çekici, güzel ve rahat bahçe ve balkon mobilyaları ile tanışarak tüm gerilimli günlerinizin sona erdiğini hissetmeniz ilk hedefimiz. Modern tasarımlı dış mekân mobilyaları her türlü hava koşuluna meydan okuyan, yeni ve doğal görünümlü malzemeler ile rahat bir oturma deneyimi yaşamanız için tasarlanarak size sunuluyor.

Yenilikçi Tasarımlarla Bahçe ve Balkon Oturma Grupları Oliva Garden’da!

Dekorasyon tasarımlarının hayal gücü ile buluşması sonucunda farklı konfor alanları yaratılır. Kişilerin beğenilerine göre oluşturulan dış mekân mobilyalar ise bu alanlarda her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Bu noktada ihtiyacınıza göre her modelde, yeniliğin açık alanlarda kullanılacak mobilyalara işlenmesiyle kendi zevkinize ait ürünleri Oliva Garden’da bulabilirsiniz.

Bahçe ve balkonlarınızda yer alan boşlukları kendi zevkinize göre seçimler yaparak, oturma alanları oluşturabilmeniz ve keyifli dakikalar geçirebilmeniz için buradayız. İstediğiniz renkte, genişlikte ve büyüklükte oluşturulan mobilyalar, tercih alanında dekorasyona önem verenleri son derece memnun etmektedir.

Modern ve bir o kadar da sade görünümleri ile zarafeti üzerinde taşıyan her tasarım değerlidir. Göz yormayan, renkleriyle tasarımlarda farklılık katan, abartısız ve lüks dış mekân mobilyaları uzun yıllar kullanılmak için üretilmektedir. Oliva Garden mobilyalarında dayanıklı olmak ve sadece kaliteli ürün satışı gerçekleştirmek için yüksek kaliteli malzemelerle oluşturulan ürünleri seçmekteyiz. Bahçe mobilyalarında oluşan hava koşulları sorunu için dış mekân mobilyaları, iç mekân mobilyalarına göre daha fazla dayanıklı olmalıdır. Firmamız olarak hedeflenen mobilya satışı anlayışında; dayanıklılık, şıklık ve etkileyici tasarım vardır.

Bahçe ve Balkon Mobilyası Çeşitleri Nelerdir?

Her bahçenin kendine ait dekorasyonlarının oluşturulacağı alanlar vardır. Bu alanlara özel mobilyaların uyum sağlamaları ve şık görünüm kazanmaları için çeşitleri vardır.

İroko Bahçe Mobilyası

İroko ağacından faydalanılarak elde edilen ürünler, sert, yüksek yoğunluklu ve dayanıklı olur. Bu yüzden dış mekân mobilyalarında kullanılan ana malzemenin dayanıklılık sağlaması için iroko ağacı kullanılır. Mobilyaların mevsim şartlarına uygun olması her müşteri için öncelik oluşturur. İroko bahçe mobilyaları da istenilen şartlara uygunluk sağladığı için tercih edilen ürünler arasındadır. Ayrıca uzun yıllar kullanımla birlikte mobilyaların böceklere karşı dirençli olmasını sağlar.

Estetik görünümde de oldukça etkili olan bu ağaç, zamanla kahverengine döner ve damarları belirginleşir. Bu etkileyici görünümü sayesinde özel tasarım dekorasyon ve ahşap ürünleriyle bahçe mobilyası yapımında tercih edilir.

Teak Bahçe Mobilyası

Teak ağacının özünde bulunan ufak yağ keseleri, ağacın mobilya kullanımlarında mevsim şartlarına karşı dayanıklı olmasını sağlar. Eğer mobilyaların üretiminde, mevsim şartlarına uygun ağaç tercih edilmezse yıpranma payları daha çok olur. Teak ağacı, bu ürünler için oldukça uygundur. Türkiye’ye Burma ve Endonezya bölgesinden gelir. Kendi içlerinde A, B ve C kalitede üç gruba ayrılır. Bu konuda Teak ağacından üretilen mobilyalar, ağacın kıymetiyle birlikte kalite konusunda doğru orantılı artış gösterir. Eğer bu ağaç türünden oluşturulan bir mobilya tercihinde bulunursanız, yılda en az bir kere bakım yapmanız doğrultusunda mobilyanın ömrünü uzatırsınız.

Sentetik Rattan Bahçe Mobilyası

İçinde metal iskelet, dışında ise plastik kaplamalı malzemelerden oluşan mobilyalardır. Piyasada bazı durumlara göre uygun fiyatlı olması için demirden üretim de söz konusudur. Oliva Garden olarak demirden üretilen bir Sentetik Rattan mobilya tavsiye etmemekteyiz. Çünkü, demir belli bir zaman sonra paslanır ve kullanılamaz duruma gelir. Bundan dolayı bahçe için kullanacağınız mobilyalarda alüminyum tercih edebilirsiniz.

Sentetik rattan mobilyalarımızı tercih etmeniz doğrultusunda elde edeceğiniz avantaj, yağmur ve güneş ışınlarından etkilenmediği için bahçenizin keyfini 4 mevsim yaşayabilmek olacaktır.

Alüminyum Bahçe Mobilyası

Dış mekanda kullanıma uygun görebileceğiniz bileşen alüminyumdur. İskeleti olan mobilyalarla aynı kullanım özelliklerine sahiptir. Aralarında görülen tek fark ise yüzeyinin sentetik rattan ile örülü olmamasıdır.

Doğal Rattan Bahçe Mobilyası

Doğal rattan mobilyalar ise rattan, bambu ve kestaneden elde edilerek üretilmektedir. Bu ürünlerin tercihinden sonra dikkat etmeniz gereken şey, senede bir kez bakım yapmanız gerekmektedir.

Paslanmaz Çelik Bahçe Mobilyası

Adından da anlaşılacağı gibi tam olarak balkonlarda, özellikle de bahçelerde kullanılabilecek mobilyalar için uygundur. Yapımında kullanılan malzemeden kaynaklı daha ağır bir üründür. Ayrıca paslanmaz yapısı sayesinde bakıma da ihtiyaç duyulmaz.

Plastik Enjeksiyon Bahçe Mobilyası

Dış mekânda kullanılan Plastik enjeksiyon mobilyalar, adından da bilineceği gibi plastikten oluşturulur. Genelde tek parça üretimi sağlanır ancak demonte olanlar da bulunur. Dışarıda oluşturulacak alanlar için kullanıldığı zamanlar bakıma ihtiyaç bulunmaz.

Dış Mekân Mobilyaları Nerede Kullanılır?

Açık alanlarda kullanım maksadıyla tasarlanan açık hava için tasarlanan mobilyalar, genel olarak paslanmaz ve dayanıklı alüminyum gibi metallerden üretilir. Ayrıca her mevsime göre teak, iroko gibi ahşaptan veya her türlü hava şartına dayanım gösterecek özel hammaddelerde içeriğinde bulunmaktadır.

Her ne kadar balkon ve bahçe mobilyaları olarak dilimizde yer etmiş olsa da dış mekân mobilyaları olarak da kullanılan bu ürünler oldukça fazla alanda kullanılmaktadır. Her bir farklı alana göre tasarımlarının uyarlanması ile alıcıların da ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tanımından da anlaşılacağı gibi oldukça geniş alanlarda kullanılan mobilyalar:

 • Balkon Mobilyası,
 • Teras Mobilyası,
 • Veranda Mobilyası,
 • Yazlık Bahçe Mobilyası,
 • Otel Bahçe Mobilyası,
 • Kafe Bahçe Mobilyası,
 • Restoran Bahçe Mobilyası,
 • Havuz başı Mobilyası,
 • Beach Mobilyası,
 • Plaj Mobilyası,
 • Sokak Mobilyası, gibi farklı şekillerde satışa sunulmaktadır.

Balkon ve Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

1.     Dış etkenlere karşı dayanıklı olmalı

Bahçe oluşturma aşamasında mobilya seçimi önemli bir etkendir. Dışarıdaki hava koşulları, akla ilk gelen sorunlar arasında yer alır. Bu nedenle dayanıklı mobilya tercih etmeniz size daha çok verimlilik sağlayacaktır. Ayrıca kısa sürede deformasyona uğramayan ve uzun yıllar kullanımı gerçekleştirilecek mobilyaların hammaddesinde kalite olması oldukça önemlidir.

Bir mobilyanın bütün metaryellerinin dış mekân içinde kullanışlı olması, dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Aksi bir durumda özelliklerini ve renk canlılığını kısa zamanda kaybeden bir mobilya size maddi ve manevi olarak zarar verir. Biz de bu sorunlarla karşılaşmamanız için ürünlerde her zaman birinci dereceden kaliteli malzemeler kullanmaktayız.

2.     Malzeme kalitesi ve iyi işçilik!

Hava şartlarında direnç gösteren mobilyalar her zaman tercihleriniz arasında olmalıdır. Mobilyaların yüksek dirençli, bakımlı ve sentetik ratan malzemesi ile üretilmesi kaliteli ve doğru işçilikle oluşan önemli bir detaydır.

Örgü tasarımlı mobilyalarda dikkat edilmesi gereken ise uç bitimlerinin son derece gizlenmiş bir şekilde olması ve gergin hatlar üzerinde tamamlanmış olmalıdır. Dört mevsim kullanılan ve yüksek esnekliğe sahip mobilyaların temizlenebilir olması da sizin için önemli bir avantajdır.

3.     A kaliteli Teak Ağacı!

Ağaçlar arasında en sert özelliğe sahip bu ağaç, içerisinde bulunan yağı sayesinde zorlu hava koşullarına dayanıklıdır. Bu nedenle mobilya yapımında en çok tercih edilen hammaddelerden biridir. Bir mobilya alırken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında özünde hangi kalitede malzemelerin kullanıldığı da bilinmesi gerekenler arasında olmalıdır.

Biz de Oliva Garden olarak A kaliteli ürünleri sunabilmek için bahçenizde kullanacağınız mobilyaların içeriğinin de birinci sınıf olmasına dikkat ediyoruz.

4.     Konforlu oturum şekline dikkat edin!

Bahçe alanlarında oturma gruplarını tercih ederken konforlu olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Konforun sağlık açısından önemi de göz ardı edilmemelidir. Vücudunuzun sırt, bel ve kas ağrılarına neden olmayan ve sizi terletmeyen kumaşlardan üretilen mobilyalar olmalıdır.

Bahçeniz için tasarladığınız konsepte ve dekorasyona uyarlanarak oluşturulan mobilyalar, istediğiniz renk, büyüklük ve konfor sayesinde yaşam alanlarınızı güzelleştirir.

Ayrıca hayalinizdeki mobilyaların kurulumu sonrasında renkli kılıflar ile görselleştirilen yastıkların bahçenizde mobilyalarınızı renklendirmesiyle cıvıl cıvıl bir alana sahip olabilirsiniz.

Hava Şartlarına Uygun Mobilya Kumaşları

Mobilyaların seçiminde de önemli yeri olan kumaşlar, aynı zamanda hava şartları gibi olumsuz durumları oluşturacak etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. Bunun için hangi mobilyada hangi kumaşın kullanıldığı da önemli bir konudur.

Pamuklu Kumaş

İç mekanlarda hazırlanan mobilyalar için tercihler genelde pamuklu kumaşlardır. Ancak dış mekanlarda tercihler arasında fazla görülmez. Bunun en büyük nedeni pamuk gibi olan elyafların emici özelliğinden dolayı hava şartlarına uyum sağlayamamasıdır.

Olefin Kumaş

Yüzeyinin petrol bazlı olmasından kaynaklı pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Doğal yollarla elde edilir. Elyaftan üretilen kumaşlarla kıyaslandığında dış mekânlar için kullanımları daha kolaydır. Kuvvetli gelen güneş ışığında ve nemde dayanıklılık gösterir.

Polyester

Olefin gibi petrol bazlı sentetik bir kumaştan oluşur. Rattan mobilyalarda genelde polyester tercih edilir. Elyaftan üretimle elde edilen kumaşlara göre daha hızlı kuruma, temizleme ve ütüleme avantajı sağlar. Üretim aşamasında teflonla kaplandığından su tutma özelliği bulunur. Bu nedenle rattan mobilyalarda daha çok kullanılır.

Ketenli

Doğal elyaflar arasında bulunan ketenli, linum usitatissium bitkisinin gövdesinden elde edilir. Bu kumaşla yapılan ürünler diğer kumaşlara göre daha çok dayanıklıdır. İçerisinde bulunan hava tutmama özelliği vardır. Su emici olması nedeniyle dezavantaj yaratan ketenli dış mekanlarda bu yüzden tercih edilmez.

Akrilik

Akrilik polyesterden üretilen bir kumaştır. Dış mekanlar için kullanımı rahattır ve kolayca temizleme avantajı sayesinde en çok tercih edilenler arasındadır. Kuvvetli güneş ışığının etkilerine karşı dayanıklı ve hızlı kuruma sayesinde de ürünlerde kullanılmak için ön planda tutulur.

Dış Mekân Mobilyalar ile Dekoratifliği ve Konforu Yakalayın!

Bahçenizde kullanacağınız mobilyalar sayesinde açık alanlarda daha çok konforlu ve dekoratif görünüm elde etmeniz mümkün. Ancak bu konuda ufkunuzu geniş tutmak ve hayal dünyanızda yarattığınız dizaynı gerçekleştirmek için kapıları aralamakta fayda var. Bu hayalinizi gerçekleştirmeniz için tercihlerinizde yanılmayacağınız mobilyalarla işinizi kolaylaştırmak adına buradayız.

Minik aksesuarlarla birlikte bahçe koltuklarıyla birlikte etkileyici bir masa takımı sayesinde oluşturulan özgün ve keyifli dokunuşlarınızla açık alanlarınızı yeniden yorumlayabilirsiniz. Modern yaşam alanlarında sığınak ve keyif alanları olarak görülen bahçeler, en az evin içinde gösterilen özenle döşenmektedir. Ruhunuzun ihtiyaçlarına uygun senaryolarla, yaşam kalitenizi yükseltmek Oliva Garden ile sizin ellerinizde!

Evinizde Özel Alan Yaratın!

Görünümleri sayesinde yenilikçi ve farklı konseptlerin başında artık bahçeler için üretilen mobilyalar da bulunuyor. Bahçe içerisinde modern olarak oluşturulan kurgular son dönemde popüler olarak dekorasyon düzenlemelerinin başında yer alıyor. İç mekanlarda kullanılan mobilyaların geliştirilmesiyle bahçeye uyarlanan tasarımlar artık aynı konfor hissini yansıtıyor.

Açık havada yapacağınız brunch ve barbekü saatlerinde, keyifle oturacağınız ve havanın tadını çıkartırken bir yandan da dinlenmenizi sağlayacak A kalite bahçe ve balkon mobilyaları herkesin hayalindedir. Biz de bu hayalinizde size kolaylık sağlamak ve en mutlu anlarınızda yanınızda olabilmek için hayalinizi sizden önce düşünerek gerçekleştiriyoruz.

Evinizin dışında, keyfinize keyif katmak için belli noktalara bahçe salıncağını yerleştirebilir bahçe dekorasyonlarınıza zenginlik katabilirsiniz. Ayrıca mobilyaların şık görünümleri sayesinde hoş bir bahçe tasarımı elde ederek bütünleşmiş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Evinizde özel alanları yaratabileceğiniz ve size en büyük getiriyi sağlayacak olan bahçenin dekorasyonu oldukça önemlidir. Burada kullanılan mobilyaların kaliteli, şık ve zarafetle görünmesi en çok aranılan özelliklerdir. Tüm bu adımlar ile evinizde konforlu bir alan yaratmak için birleştirdiğiniz noktaları yaşam merkeziniz haline getirebilirsiniz. Size ihtiyacınız olan her türlü açık hava mobilyalarını, yenilikçi vizyonu bir araya getiren Oliva Garden’da bulabilirsiniz.